Základní škola Slavonín

Celoškolní projekt – Malíř podzim

20. 10. 2023
Mgr. Mezerová Alena

V letošním  krásném, teplém a  malebném  podzimu  si naše děti  v 1. – 5. ročníku našly spoustu hezkých  a zajímavých  námětů  ke své tvorbě  v celoškolním projektu  Malíř  PODZIM.

Od  16.října  do 20. října se děti během výuky podrobněji seznámily s tímto půvabným ročním obdobím – s podzimními tématy pracovaly v českém a anglickém jazyce,  v prvouce a v přírodovědě, v matematice, ve výtvarné výchově, v hudební výchově , v praktických  činnostech i v tělesné výchově.

 Poznaly zajímavé proměny přírody na podzim, studovaly život rostlin a živočichů v tomto  ročním  období, besedovaly o proměnách počasí, o hrách dětí na podzim, seznámily se také  s podzimními svátky, vyhledávaly a třídily informace z internetu, z různých encyklopedií, hrály didaktické hry a soutěže a hlavně – vytvořily nádherné obrázky a výrobky, kterými zkrášlily prostředí svých tříd a školy. Podzim poznávaly i během  podzimní zahradní hry, ve které jednotlivé třídy plnily různé úkoly a po jejich splnění našly děti na zahradě sladkou odměnu.

Letos jsme poprvé do našeho projektu zapojili celé rodiny v soutěži O nejkrásnějšího skřítka Podzimníčka.  Byli jsme překvapeni, s jakou kladnou odezvou se tato soutěž setkala – celkem jsme od dětí a rodičů dostali 68 nádherných skřítků! Moc děkujeme všem, kteří se této soutěže zúčastnili, skřítci nám krásně vyzdobili přízemí naší školy a opravdu – všichni skřítci byli překrásní! 

Děti vlastním hlasováním vybrali 3 nejlepší skřítky z každé kategorie (1. + 2. ročník,  3.-5. ročník), jejichž autoři byli oceněni  krásnými  diplomy a cenami. Všechny děti, které se zúčastnily této soutěže, dostaly velkou pochvalu do žákovské knížky a malou věcnou cenu.

Velké poděkování patří všem  dětem, rodičům a pedagogům   1. – 5.  ročníků naší školy, za jejich úžasnou práci v tomto projektu.