Prohlášení o přístupnosti

Webové stránky Základní školy a Mateřské školy, Raisova 1, Olomouc – Nemilany splňují požadavky §4 a §5 zákona č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Pro popis všech informací na tomto webu je použit značkovací jazyk HTML5, pro popis vzhledu pak přepis CSS 3. Všechny velikosti jsou uvedeny v relativních jednotkách, je tedy možné podle potřeby zvětšit velikost písma. Pro vypnutí stylů nebo změnu velikosti písma použijte prosím standardní nástroje, které nabízí váš prohlížeč.

Informace prezentované v jiných formátech

Na našem webu jsou informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu DOCX, XLSX a PDF, a to zejména z důvodů, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké, proto doporučujeme jejich stažení. Formát DOCX a PDF je také vhodnější pro tisk. K prohlížení těchto dokumentů je možné využít nástrojů například od firmy Microsoft a Adobe.

V některých webových prohlížečích je integrována aplikace, která slouží k prohlížení výše uvedených formátů dokumentů.