Základní škola Nemilany

Přespolní běh

4. 10. 2024
Mgr. Coufalová Zuzana

V pátek 4.10. se nadaní běžci a běžkyně naší školy zúčastnili Závodu v přespolním běhu. Závod to byl fyzicky velmi náročný, mnozí běželi podobnou trať poprvé. Ale svého úkolu se zhostili výborně a bojovali na trati a posléze v cíli až do posledního metru, jak dokazují některé fotkyJ Závod začínal na dráze AK Olomouc a pokračoval v Bezručových sadech a závodníci dobíhali do cíle opět na stadionu. Trať pro starší žáky měřila přes 3000m a pro ostatní kategorie něco přes 1500m. Konečný výsledek pro družstvo se počítal ze součtu umístění prvních čtyř závodnic nebo závodníků dané školy.

Sportovkyně naší školy vybojovaly krásná 3. místa ve svých kategoriích (z 13 škol), což je vynikající úspěch. V mladších žákyních to byla děvčata Anička Zaorálková, (3. celkově z mladších žaček) Majda Kundelová, Jolča Stašková, Ema Dubová a Eliška Hajznerová. Ve starších dívkách reprezentovaly školu Darča Šubová, Lucka Navrátilová, Terka Hošková, Nella Zapletalová, Kája Korčianová a Sofča Dudková. Chlapci sice na stupně vítězů nedosáhli, ale určitě nezklamali. Starší hoši skončili na místě 6., ve složení Kuba Lenoch (celkově 6.)  Tobi Kobza (celkově 4.),Niky Hanus, Luky Mistrík, Ondra Průša a Sam Zaoral. Mladší hoši dosáhli na 10.místo ve složení Ondra Hošek, Leo Buchbauer, Matěj Dombi, Mara Duba, Max Jermolin, Adam Děreš a Maty Štefan.

Všem děkujeme za bojovnost, reprezentaci a zisk krásných umístění pro naši školu!!! A paní asistentce Lucii Martiňákové za vydařené fotky. J