Základní škola Nemilany

Přespolní běh

6. 10. 2023
Mgr. Coufalová Zuzana

V pátek 6. 10. 2023 se nadaní běžci a běžkyně naší školy zúčastnili Závodu v přespolním běhu. Závod to byl fyzicky velmi náročný, mnozí běželi podobnou trať poprvé. Ale svého úkolu se zhostili výborně a bojovali na trati a posléze v cíli až do posledního metru, jak dokazují některé fotky. Závod začínal na dráze AK Olomouc a pokračoval v Bezručových sadech a závodníci dobíhali do cíle opět na stadionu. Trať pro starší žáky měřila přes 3000 m a pro ostatní kategorie něco přes 1500 m. Konečný výsledek pro družstvo se počítal ze součtu umístění prvních čtyř závodnic nebo závodníků dané školy.

Sportovkyně naší školy vybojovaly krásná 2. místa ve svých kategoriích (z 11 škol), což je vynikající úspěch. V mladších žákyních to byla děvčata Váva Šimková (2. celkově z mladších žaček), Anička Zaorálková, Majda Kundelová, Nela Kalvodová, Klárka Dobrovská a Viky Vepřeková. Ve starších dívkách reprezentovaly školu Eliška Coufalová, Vendy Vyvážilová, Lucka Navrátilová, Terka Hošková, Vendy Vágnerová a Terka Kvasnicová. Chlapci sice na stupně vítězů nedosáhli, ale určitě nezklamali. Starší hoši skončili na místě 6., ve složení David Vyvážil, Adam Bulák, Tobi Kobza, Mira Dobrovský, Honza Kaloda a Filip Juřica. Mladší hoši dosáhli na 9. místo ve složení Kuba Lenoch (doběhl na 3. místě ze všech mladších žáků), Dominik Stavělík, Niky Hanus, Adam Děreš, Ondra Vojtek a Luky Lenoch.

Všem děkujeme za bojovnost, reprezentaci a zisk krásných umístění pro naši školu!!! Velké poděkování patří také paní asistentce Lucii Martiňákové za vydařené fotky.