Základní škola Nemilany

Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou

4. 5. 2023
Mgr. Coufalová Zuzana

Ve čtvrtek 4. 5. se žáci a žákyně naší školy zúčastnili okresního kola atletické soutěže Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou. Této soutěže se naše škola účastní již řadu let, ale nikdy jsme nedosáhli tak významného úspěchu jako na včerejších závodech. Starší žákyně získaly v konkurenci 12 škol 1. místo a zajistily si tak postup do krajského kola v Šumperku společně se školou Heyrovského, která se umístilo na místě 2. O toto vynikající umístění se bodově zasloužily především Natka Straková, Eliška Coufalová, Anet Zaorálková, Magda Slováčková a Klárka Zvonečková. Dále za družstvo závodily Vendy Vyvážilová, Julča Konečná, Karča Klicperová a Terka Kvasnicová.
V konkurenci se neztratilo ani družstvo mladších dívek ve složení Lucka Navrátilová, Marťa Dostálová, Helča Hadrová, Sofi Dudková, Terka Hošková, Ema Cenková, Ema Wágnerová, Kája Korčianová a Anička Kapounková, které získalo krásné 5. místo. Starší hoši zaslouží taktéž pochvalu za 6. místo, chyběly jim jen 4 bodíky do 5. místa. Toto umístění vybojovali: Martin Pohlídal, Maty Kundel, Honza Marek, Mirek Dobrovský, David Vyvážil, Kuba Kryl a Dan Opletal.
Mladší hoši skončili na místě 9., ale věříme tomu, že v dalších letech se budou stále zlepšovat, protože mají velký potenciál. Družstvo závodilo ve složení: Lukáš Mistrík, Tobi Kobza, Lukáš Žůrek, Jakub Lenoch, Lukáš Lenoch, Dominik Stavělík a Michal Mašek. Všem gratulujeme k dosaženým, většinou výborným, výkonům a děkujeme za reprezentaci školy.