Školní družina Slavonín

Soutěž Pojmenuj vánoční strom

20. 11. 2023
Mgr. Pustějovská Karla

„Děláme domečky pro naše drobečky“ bylo heslo, kterým jsme prezentovali náš výrobek v 18. ročníku soutěže, který vyhlašuje Magistrát města Olomouce. Soutěžící mají za úkol vyrobit netradiční vánoční stromeček, kterému musí vymyslet i jméno a podle vítězného návrhu bývá pojmenován vánoční strom, který zdobí olomoucké Horní náměstí v době adventu. Loni naše družina vyhrála se stromečkem PERNÍČKEM… A jak se nám dařilo letos?

Na výrobu jsme neměli příliš mnoho času, ale vše jsme zvládli.

Z dřevěných desek, které nám podle našeho návrhu nařezal jeden šikovný tatínek, jsme poskládali a smontovali 90 centimetrů vysoký hmyzí hotel do tvaru vánočního stromečku. Pokojíčky jsme vyplnili přírodninami – nastříhanými větvičkami, borovými i smrkovými šiškami, senem, slámou a rákosem. Protože jsme se nedokázali shodnout na jméně, muselo přijít na řadu hlasování. Vyhrál BROUČEK, na druhém místě skončil FERDA a třetí místo obsadil DROBEČEK.

Naše snaha byla odměněna velkým úspěchem, protože Oddělení kultury MMOl ocenila našeho „Broučka“ jako nejoriginálnější nápad. Už se těšíme, až bude tento hmyzí hotýlek zdobit naši školní zahradu.

Přejeme všem krásný předvánoční čas!

V Olomouci se rozzářil vánoční strom Bambulín, trhy začaly – Olomoucký deník (denik.cz)