Školní družina Slavonín

Jablíčkový týden

20. 11. 2023
Jurásková Kateřina

Granny Smiht, Gala, Golden Delicius nebo Fuji. To nejsou členové rockové kapely, ale nejznámější odrůdy jablek. A že jich je. Na světě najdeme okolo 30 000 druhů, z toho 1 000 roste u nás. Kdo by to byl řekl, že?

Přijde vám to zajímavé? Nám taky, a proto jsme se s dětmi celý týden jablíčkům věnovali. Řekli jsme si spoustu zajímavostí o tomto velmi oblíbeném a chutném ovoci. Pro děti jsme si připravili celou řadu aktivit (omalovánky, pracovní listy, puzzle), menší děti soutěžily v navlékání jablíček na provázek a větší děti si ve školní družině nasušily své vlastní křížaly (a moc se jim povedly). Velké finále tohoto jablíčkového týdne proběhlo ve čtvrtek 23. 11. ve školní jídelně. Na děti čekala „malá“ výstava běžně dostupných druhů jablíček (bohužel se nám i přes obrovskou snahu nepodařilo sehnat všech 1 000 druhů) a také ochutnávka dobrot, které jsme z jablíček pro děti připravili.

Na úplný závěr jsme vyhlásili finalistu naší týdenní soutěže o „Největší jablíčko školy“. Děti se do soutěže pustily s vervou a nosily opravdu kolosální úlovky. Nakonec si vítěznou medaili odneslo jablíčko s úctyhodnou váhou 376 g.