Školní družina Slavonín

Dýňodlabání

5. 10. 2023
Mgr. Pustějovská Karla

Ve čtvrtek 5. října jsme se s vybranými dětmi zúčastnili 8. ročníku soutěže „Dýňodlabání”, který se konal v rámci podzimní výstavy HORTIKOMPLEX na výstavišti FLORA Olomouc.

Na účast v soutěži jsme se pečlivě připravovali. Společně jsme hledali inspiraci na internetu a v časopisech, malovali návrhy a chystali dekorační materiál.

První dvojice bojovala v kategorii vlastněvypěstovaných dýní. Z vydlabané dýně vytvořila útulný ježčí domeček i se zahrádkou. Druhý a třetí tým soutěžil v malování na dýni. První dvojici posloužila dýně jako 3D plátno pro obraz nočního lesa. Druhá dvojice vytvořila pomalováním různě tvarovaných dýní a patizonů velmi veselý barevný houbový palouček. Děti se věnovaly nejen samotnému úkolu – tj. vydlabání nebo malování dýní, ale i dokonalému dodekorování svého výtvoru a úklidu pracovního místa. Za svou snahu byly oceněny dvěma prvními a jedním druhým místem. V kategorii malování na dýně nemohly dopadnout lépe, neboť dvojice bojovaly ve stejné kategorii proti sobě.

Děkujeme pořadateli, který pro účastníky připravil příjemné zázemí. S dětmi jsme ještě navštívili některé expozice výstavy a prohlédli si skleníky.

Gratuluji a děkuji za reprezentaci naší školní družiny!