Školní družina Slavonín

Den Země

21. 4. 2023
Ing. Bc. Válková Olga

22. duben je Den Země a celý svět ho vnímá jako mezinárodní svátek životního prostředí. S dětmi jsme ho letos oslavily v rámci školní družiny již v pátek 21. dubna zábavným odpolednem. Děti si mohly ověřit a rozšířit své znalosti z přírodovědy a prvouky. Určovaly jarní květiny zasazené v truhlících, poznávaly a ochutnávaly bylinky, učily se rozpoznávat stopy zvířat. Následně si některé zahrály pexeso či vyplňovaly pracovní listy.

Kdo měl chuť, vyzkoušel si i trochu zahradničení. Do vlastnoručně vyzdobeného kelímku si děti zasadily pažitku, medvědí česnek či vypěstovanou přísadu rajčete nebo papriky. Až rostlinky zakoření a ještě trochu povyrostou, pokusí se je děti přesadit do záhonku doma na zahrádce či do velkého květináče na balkóně a vypěstovat si tak chutnou a zdravou zeleninu.

Svátek Den Země jsme neoslavili jen zábavou, ale již týden dopředu jsme věnovali péči naší školní zahradě. Ostříhali jsme levandule a suché trávy, zastřihli keříky, vyhrabali záhonky. Děvčata ze třetí třídy „vygruntovala” zahradní domeček, stoly i lavičky. Paní vychovatelka Kája pověsila budky pro ptáčky. Všichni se těšíme, že se na zahradě ptáčci zabydlí a bude se jim u nás líbit.

…tak jsme letos oslavili Den Země v naší školní družině.