Mateřská škola Nemilany

Výlet do neznáma – Sluníčka

5. 6. 2024
Vymětalová Jana

K oslavám Dne dětí patří mimo jiné i výlet „do neznáma“. Ten letošní začal u Sluníček jízdou vlakem. Ani po vystoupení na olomouckém hlavním nádraží ještě děti netušily, kde pro nás to neznámo bude. A tak jsme hledali. Začali jsme prohlídkou velké haly s písmenovými tabulemi označujícími kdy a kam jaký vlak pojede či odkud přijede, prozkoumali jsme části spojovacích podchodů k jednotlivým nástupištím a vyšlapali schody ven. Tohle ale pro většinu dětí neznámé nebylo. U fontány s vodou nás čekala jemná sprška a malé občerstvení. Také nic neznámého.

A pak to přišlo. Zvedli jsme hlavičky a podívali se nahoru. A nejen podívali. My jsme až do 18. patra RCO výtahem vyjeli. A tady už bylo to „neznámo“. Jako z letadla jsme pozorovali malé postavičky a malá auta, všechny dopravní prostředky, dívali se na krásnou zelenou Olomouc plnou věžiček a na vzdálené okolí. Krásný pohled!

Proběhnutí a hry na malém dětském hřišti spolu s něčím dobrým pro zchlazení byly pro všechny děti za nalezení cíle výletu zaslouženou odměnou. Už jen zbývalo najít ten správný vláček, který by nás zavezl přímo před naši školku, naplnit hladová bříška a dát odpočinout nožičkám. Ke spokojenosti všech děti zvládly i tohle.