Mateřská škola Nemilany

Návštěva Reduty

12. 4. 2024
Knobová Karla

Moravská filharmonie Olomouc otevírá dětem dveře do světa hudby prostřednictvím zábavných workshopů. S důrazem na propojení hudby, vzdělávání a zábavy představuje v rámci své vzdělávací iniciativy pro mateřské školy jedinečnou metodu Timbalooloo, vyvinutou Oranem Etkinem, držitelem ceny Grammy.

Děti ze třídy Včeliček se jedné z těchto aktivit účastnily v pondělí 8. 4. 2024 v Redutě v Moravském divadle Olomouc. Hlavními společníky workshopu byly Djembe, piano a kytara, se kterými se seznámily a vstoupily do děje, zpívaly, hrály na tělo, objevovaly tvoření nových rytmů. Nakonec se nechaly ukolébat písní Mali Sajo, která dětem ukázala, že kytara nemusí hrát jen divoké rytmy, které nás roztancují, ale i jemné melodie, které pohladí po duši. To nejdůležitější, co si děti měly odnést a také odnesly, je radost z hudby.

Na zpáteční cestě do MŠ se děti prošly parkem, kde obdivovaly rozkvetlé stromy, keře a květiny. Na závěr se ještě zastavily u rybníčku s kačenami a poté už se autobusem zase vrátily do své školky.