Mateřská škola Nemilany

Po stopách slavných osobností

30. 5. 2023
Knobová Karla

Arcibiskupský palác v Olomouci, významný příklad barokní palácové architektury na Moravě, je nejen stále živým sídlem olomouckých arcibiskupů a dalších lidí podílejících se na denním životě církve, ale také místem, kudy kráčely dějiny a známé osobnosti.
Děti z třídy Včeliček tuto nádhernou historickou památku navštívily v úterý 30.5. Zúčastnily se komentované prohlídky a hlavně edukačního programu „Coje za dveřmi”. Měly tak možnost dozvědět se, co je to Arcibiskupský palác, kdo tady žil a jaké nosil oblečení. Řešily úkoly, které jim pomáhaly vnímat prostor kolem sebe a poodhalovaly někdejší způsob života. Za pomocí svých smyslů si zopakovaly barvy, materiály, nebo třeba roční období. Prohlédly si sály s bohatou štukovou výzdobou a dobovým nábytkem, kachlová kamna i soubor zlacených lustrů, ale také vzácné sbírky skla, porcelánu a keramiky.
Arcibiskupská rezidence se zapsala do našich národních dějin jako místo mimořádných událostí a návštěv. Byl tu např. František Josef I., Marie Terezie, T.G.Masaryk, Václav Havel a nyní i děti z nemilanské školky.